1. Tööohutuskaardi koolitustest

2. Töötukassa koolituskaart

3. Tööohutuskaartide duplikaatid


4. Koolituskeskuse asukoht, majutus


5. Koolituskulude deklareerimine


1. Tööohutuskaartidest üldiselt

1.1 Kas isikud, kes on Soome tööohutuskaardi koolitusel varem osalenud, on võimalik korduvkoolitus läbida soodsama hinnaga? Kõikidele varem koolitusel osalenud klientidele teeme soovi korral hinnasoodustust kuni 10%. Hinnasoodustuse saamiseks tuleks varasemat koolitamisel käimist tõendada koolituskeskuse klienditeenindajale või koolitust läbiviivale lektorile vana plastikkaardi ette näitamisega.

1.2 Soovin minna Soome tööle koristaja ametikohale. Kas ka mulle on nõutav Soome tööohutuskaardi koolituse läbimine? Soome tööohutuskaardikoolitus on vaja läbida üldjuhul kõigil ühistel töökohtadel töötavatel töölistel, sealhulgas ka koristajatel. Et olla kindel, kas nimetatud koolituse läbimine on tööle kandideerimisel vajalik või mitte, tuleks konsulteerida eelnevalt oma tööandjaga, tööjõuvahendusfirma esindajaga või kaastöötajatega.

1.3 Kas koolituse eest saab tasuda sularahas koolituspäeval? Koolituse eest saab tasuda nii ülekandega kui ka sularahas. Välismaksekorraldusega tasumise korral palume segaduste vältimiseks makset tõendada maksekorralduse koopiaga. Koopia võib kaasa võtta koolituspäeval või edastada meili teel aadressile info@koolitamine.ee.

Ajutise tunnistuse koolituse läbimise kohta väljastame ainult teenuse eest tasunud koolitatavatele. Koolitustasu mitte tasunud, kuid testi läbinud koolitatavate andmeid ei edastata enne koolituse eest tasumist Soome kaardiandmete  registripidajale, näiteks SPEK, Työturvallisuuskeskus. (Ei kehti lepingulistele klientidele)

1.4 Registreerisin esmaspäevaks teie koolitusele,  mille eest on ka eelnevalt tasutud. Nüüd selgus, et jõuan Eestisse tagasi alles tuleval kuul. Kuidas saaksin koolituse ümberregistreerida ja mis see mulle maksma läheks? Koolituse ümberregistreerimine on kliendile tasuta. Ümber registreerimise soovist palume kindlasti teavitada klienditeenindajat telefonil +372 56 44 054 või e-posti aadressil info@koolitamine.ee. Ümber registreerida saate kõigile meie koolituskalendris näidatud koolituspäevadele. 

1.5 Saabus posti teel Soome tööohutuskaart, millel on minu nimi valesti kirjutatud. Andsin oma andmed korrektsed, kuid miks nii juhtus ja kuidas ma saaksin uue ja õige nimega kaardi? Kirjavead kaardil ei ole sagedased, kuid neid tuleb ette. Kirjavigade põhjused võivad olla järgmised:
a) Koolitatav kirjutas koolitusele registreerimisel oma nime teisiti kui tema isikut tõendaval dokumendil.
Sagedasemad vead tekivad selliste nimedaga kus nimes "ks" asemel kasutatakse "x" tähte (nt Aleksander vs Alexander). On esinenud olukordi, kus koolitatav Svjatzeslav nimetab registreerimislehel ennast Slavaks või isikul kellel on kaks eesnime, registreerib ennast koolitusel ainult ühe eesnimega.
b) Täppidega tähed- tehnilistel põhjustel asendab registripidaja tähe "Ü" tähega "Y", näiteks Üllar Ülane trükitakse Yllar Ylane). NB! Sellist tähtede asendust ei loeta grammatiliseks veaks ja plastikkaart on kehtiv.
b) Lektor tõlgendas registreerimislehel koolitatava käekirja tõttu andmete registrisse sisestamisel ekslikult valesti.

Plastikkaardile trükitud kirjavigadest palume koheselt teavitada klienditeenindajat tel +372 56 44 054 või e-posti aadressil info@koolitamine.ee. Juhul kui kirjaviga tekkis koolitatava poolt antud väärate andmete tõttu, tuleb korrektse plastikkaardi tellimiseks esitada kaardi dublikaadi tellimus ja see tasuda.

1.6 Mul on Soome elektritööohutuskaart, aga kas ma peaksin läbima ka Põhjamaa tuletöökaardi (sinine kaart) koolituse? Soomes on nõutav, et kõigil elektritööga tegelevatel töölistel oleks ka tuletöötegija tunnistus (Tulityökortti). 

2. Töötukassa koolituskaart

2.1 Kuigi olen töötuna arvel Pärnu Töötukassas, siis kas ma saaksin koolituskaardi alusel osaleda ka Tartus toimuval koolitusel?

Eelneval kokkuleppel oma Töötukassa halduriga saab koolituskaardiga osaleda  kõikidel Tondi Koolituskeskuse koolitustel sõltumata töötu elukohast või elukohajärgsest Töötukassa osakonna asukohast. 

  2.2 Kes teeb töötukassale koolitusele registreerimise teate? Koolituskaardiga osaleja kohta registreerimise teate vormistame ja edastame töötukassale meie. Selleks on vaja meil teada eelnevalt koolitatava isikuandmeid (ees- ja perekonnanimi, töötukassa kliendinumber või isikukood) ja tema  töötukassa piirkonda, kus ta töötuna arvel on. Koolituse registreerimisteate vormistamiseks tuleks täita töötule mõeldud registreerimisvorm koolituskeskuse kodulehel. Esitatud info põhjal saadame teate elektrooniliselt edastada vastavale piirkondlikule töötukassa osakonnale.

3. Tööohutuskaardi dublikaadid

3.1 Mul varastati rahakott koos Soome tööohutus- ja Põhjamaa tuletöökaardiga. Kuidas ma saaksin need plastikkaardid taastada?

Kaartide taastamiseks vormistage meie kodulehe kaudu duplikaatide tellimus, tasuge see ning 30 päeva jooksul peale tellimuse tasumist postitame Teie postiaadressile kaartide duplikaadid. Peale tellimuse tasumist ühe päeva jooksul saadame tellija e-postile ka ajutise tunnistuse, mis asendab plastikkaarti kuni kaardi saabumiseni.

3.2 Osalesin eelmisel aastal Soomes ühe teise koolitaja tööohutuskaardi koolitusel. Kas oleks võimalik Tondi Koolituskeskuse kaudu Soome tööohutuskaardi duplikaadi tellida? Jah, meie kaudu saavad ka teiste koolitusettevõtete kliendid omale dublikaate tellida, kuid sel juhul peab tellija ikindel olema, et tööohutuskaart on dublikaadi tellimuse esitamise ajal kehtiv. Tondi Koolituskeskus ei tagasta kliendile väärate andmetega tellitud dublikaadi eest sooritatud ettemaksu. Dublikaatide tellimust saab vormistada siit.

4. Asukoht, parkimine, majutus:

4.1  Mis number bussi või trammiga Teie Tallinna koolituskeskuse juurde pääseb? Meieni saab järgmiste ühistranspordivahenditega:
Tramm nr 3 (Kadriorg) ja 4 (Ülemiste), väljuda  Kalev või Tondi peatustes. 
Buss nr 5 14 18 20 20A 32 36 57 (väljuda  Kalevi peatuses)
Elektrirong Tallinn - Keila (kiir) Tallinn - Keila  Tallinn - Klooga-rand
 Tallinn - Paldiski Tallinn - Pääsküla Tallinn - Riisipere, väljuda Tondi peatuses Rohkem infot Tallinna Ühistranspordi kohta siit
4.2 Kas parkimine Tondi Ärikeskuse juures on tasuta?  Parkmise soovist palume teavitada klienditeenindajat või koolitust läbiviivat lektorit. Peale teavitust ja pargitava sõiduki numbri edastamist on parkimine aadressil Pärnu mnt 142, Tallinn klientidele tasuta.

4.2 Kuna soovin osaleda kahel teie koolitusel ja pean öö veetma Tallinnas, siis kas oskate soovitada soodsat majutust Tallinnas? Soovitaksime järgmiseid kohti: Hotell DzingelApartment.ee või valige soodsaim ning parim variant Airbnb-st

5. Koolituskulude deklareerimine

Loe täpsemalt Maksuameti kodulehelt